Usługi dla dorosłych

To nasz autorski koncept krótkich spotkań. Konsultację prowadzi osobiście szefowa Ośrodka CENTRUM – K. Lea Jarmołowicz – Turczynowicz. Wspólnie z Tobą określi zakres problematyczny i omówi szczegóły terapii. Zdziwisz się jak wiele na tym spotkaniu możesz zyskać. Spróbuj !

Rozumiemy, że szukaniu pomocy może towarzyszyć lęk, niepokój, zagubienie … To zrozumiałe. Jak wybrać osobę, której nigdy nie widzieliśmy i opowiedzieć jej o rzeczach do których nawet czasem samym przed sobą ciężko się przyznać?

Poza tym sami często nie wiemy „co robimy źle”, że wciąż jesteśmy w tym samym miejscu. Jak więc wybrać specjalistę od problemu, którego nie potrafimy dokładnie opisać? Czy powinniśmy zwrócić się do psychologa, psychoterapeuty, czy psychiatry, a może coacha?

Rozumiemy tą frustrację, bo specjalistów i usług jest wiele. Dlatego w naszym Ośrodku możesz umówić się najpierw na krótkie spotkanie, abyś mógł świadomie podjąć decyzję.

Zapraszamy Cię już dziś do Ośrodka CENTRUM – jeżeli masz trudności to nie musisz zostawać z nimi sam. Czekamy na Ciebie !

Czytaj więcej

Pomoc psychologiczna

Pierwsze spotkanie w ramach tego rodzaju wizyty, to szersza konsultacja psychologiczna. To na nim będziesz miał okazję omówić szerzej ze Specjalistą swój obszar problemowy.

Specjalista będzie koncentrował się na jak najlepszym zrozumieniu Pacjenta, aby rozpoznać przyczyny i źródła  danego problemu. Przede wszystkim będzie on określał czy problem Pacjenta nadaje sie do dłuższej pracy psychoterapeutycznej, czy wystarczy kilka spotkań z zakresu pomocy psychologicznej.

Zdarzyć się może, że będzie czasem konieczna diagnostyka albo wizyta psychiatryczna.

Bedziesz miał szansę zapytac o wszystko osobiście i zdecydować czy dobrze się czujesz w kontakcie z danym Specjalistą, bo to najważniejsze do dobrej współpracy.

Jeżeli coś Cię na spotkaniu zaniepokoiło – możesz być szczery. To naturalne, że czasem nie czujemy “chemii” i spokojnie możemy zaprosic Cię do innego psychologa / psychoterapeuty.

 

Ideą psychoterapii jest zrozumienie swoich potrzeb i dążeń, co pozwola na znalezienie tego, co istotne w przełamaniu barier, by osiągnąć szczęście do którego dążymy.

Naszymi Klientami sa zwykle osoby, które marzą o życiu pełnym satysfakcji, a borykają się np. z ciągłymi problemami i stresem, doskwiera im samotność albo ich relacje nie są satysfakcjonując. To także Osoby z częstymi wahaniami nastroju, zmagające się z lękami, doświadczające silnej złości, poczucia niesprawiedliwości, bądź będące w stanach obniżonego nastroju.

O zdrowiu psychicznym człowieka, a więc w dużej części jego szczęściu, świadczy kilka  zmiennych tkj.

  • wskaźniki emocjonalne np. zrównoważony nastrój, zadowolenie z siebie i ze swojego życia.
  • czynniki poznawcze, czyli optymizm, pozytywne oczekiwania co do przyszłości i jej wizja,
  • poczucie własnej skuteczności i kontroli.
  • czynniki społeczne zdrowego funkcjonowania m.in. niekonfliktowe relacje interpersonalne,
  • umiejętność korzystania ze wsparcia społecznego, umiejętność funkcjonowania w rolach społecznych i uczestniczenie w aktywności publicznej.

Zdarzają się jednak takie sytuacje życiowe, kiedy poziom stresu lub cierpienia są tak wielkie, że zaburzają równowagę emocjonalną człowieka. Może się tak dziać na przykład: gdy przeżywamy żałobę po stracie bliskiej osoby, zostaliśmy zdradzeni, czy porzuceni, straciliśmy pracę, rozwodzimy się, żyjemy w rodzinie dysfunkcyjnej itp.

To wpływa na to, że czujemy się nieszczęściwi albo brak nam satysfakcji w życiu.

W obliczu tych trudnych problemów i niezrozumiałych uczuć, które nim targają, nie potrafimy poradzic sobie z tym sami. Pomimo wsparcia najbliższych.

Wtedy najczęściej jest to moment kiedy pacjenci decydują się na fachową pomoc specjalisty w dziedzinie zdrowia psychicznego.

Jeżeli czujesz sie właśnie tak – nie czekaj I zapisz sie na pierwsza konsultację J

Jeżeli masz już za sobą doświadczenia z pracy psychoterapeutycznej, ale nie byłes zadowolony z jej efektów – możesz spróbować odwiedzić nas I może własnie tu spotkasz kogoś kto pomoże Ci rozwiązać problem z jakim sie borykasz.

Czas trwania sesji to 50 minut.

W przypadku trudnych do zniesienia konfliktów dwoje ludzi staje często w obliczu rozstania. W konflikcie ciężko wysłuchać i zrozumieć siebie nawzajem. Trudno wtedy o kompromis i widzenie drugiej osoby oraz szukanie wspólnych rozwiązań.

To jest moment kiedy Specjalista może pomóc zobaczyć sytuacje trochę “chłodnym okiem”. To daje szanse na porozumienie i podjęcie świadomej decyzji o próbie naprawienia relacji, czy rozstaniu.

Zdarzają się także pary, które potrzebują pomocy i wsparcia psychologicznego z innych powodów, ale zwykle kluczowe sprawy w jakich pomagamy to rozwiązywanie konfliktów. Także w przypadku sytuacjach szczególnie trudnych, takich jak zdrada czy rozwód. Czasem pomagamy wspólnie podejmować decyzje w zakresie wychowania dzieci, finansów czy problemów seksualnych.

Psychoterapia par to regularne spotkania, które mają stałą częstotliwość i są prowadzone zawsze przez tego samego Specjalistę. Częstotliwość spotkań jest zależna od zagadnienia, jakiego dotyczą, na ogół sesje odbywają się raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. Zwykle jest to kilka spotkań.

Czas trwania sesji to 60/90 minut.

Psychoterapia ONLINE

To, czy terapia online jest lepsza od tradycyjnej terapii, bywa kwestią sporną. Uważamy, że nie da się zastąpić osobistego kontaktu i w ten sposób budowanej relacji terapeutycznej. Jednak to alternatywa dla osób, które nie mogą podjąć terapii stacjonarnie.

W jakich sytuacjach? Jeżeli Twój tryb życia sprawia, że się często przemieszczasz. Korzystanie z psychoterapii online pozwoli Ci systematycznie brać udział w sesjach. Dla osób z małych miejscowości i wsi, gdzie brakuje dobrych psychoterapeutów, to idealnym rozwiązaniem może być psychoterapia online. Bez względu na Twoją lokalizację masz dostęp do najlepszych specjalistów. Dla osób przebywających za granicą – nawet jeśli jesteś biegły w obcym języku to rodzimy język i znajomy aspekt kulturowy pomoże lepiej pracować terapeutycznie. Dla osób niepełnosprawnych – możliwość połączenia się z terapeutą z własnego domu, co oszczędzi czas i ułatwi dostęp do każdego specjalisty.

Czytaj więcej

Coaching

Coach pomoaga ustalic Klientowi konkretne cele, zoptymalizować swoje działania, podejmować lepsze decyzje i pełniej korzystać ze swoich naturalnych umiejętności. Coaching jest procesem, którego głównym celem jest wzmocnienie klienta oraz wspieranie go w samodzielnym dokonywaniu zamierzonej zmiany w oparciu o własne odkrycia, wnioski i zasoby.

Psychoedukacja

Jej celem jest lepsze rozumienie przez pacjenta stanu zdrowia psychicznego swojego lub osoby bliskiej. Ma ona służyć także wzmocnieniu mocnych stron Pacjenta – większa wiedza na temat własnego stanu zdrowia pozwala samemu sobie lepiej radzić.

Spotkanie ma na celu przekazywanie wiedzy na temat funkcjonowania człowieka w różnych okolicznościach życiowych i warunkach społecznych.

Dzięki zdobytej wiedzy w sytuacjach pojawienia się trudności w życiu, możliwe jest zmniejszenie poczucia lęku oraz znalezienie dogodnych rozwiązań. Psychoedukacja może być pomocna również we wszelkiego rodzaju trudnościach wychowawczych

Psychoterapia Grupowa

Proces opiera się na założeniu, że problemy psychologiczne mają źródło w relacjach z innymi ludźmi i w tych relacjach się właśnie przejawiają. Indywidualne trudności więc są w grupie bardzo szybko widoczne. Można je dobrze zobaczyć w relacjach z uczestnikami oraz z całą grupą i z prowadzącymi psychoterapeutami. Grupa na czas terapii staje się bardzo waznym środowiskiem terapeutycznym – trochę taką rodziną. Sprzyja uczeniu się przez doświadczanie, poznawanie siebie, innych ludzi i relacji z nimi. Stwarza warunki do uświadamiania sobie własnych wzorców kontaktowania się z ludźmi. Daje możliwość zobaczenia schematycznych sposobów myślenia, przeżywania, zachowania oraz jego konsekwencji. To świetny początek do realnych zmian dla każdego uczestnika.

Może ona być ona uzupełnieniem terapii indywidualnej albo następowac po niej. Ważne w tym przypadku jest systematyczne uczestnictwo w spotkaniach, bo w razie nieobecności – traci nie tylko uczestnik, ale także cała grupa. Grupie przewodzi jeden lub dwóch psychoterapeutów. Nasze grupy terapeutyczne mają określoną ilość uczestników, zwykle od 7 do 9. Spotkania mogą odbywają się co tydzień, a potem co dwa tygodnie.

Dołącz do grupy: AKADEMIA KOBIET

Psychotherapy and Counseling in English

If you are English speaking foreigner in need of help and psychological support, here you can find experienced specialist to talk to. We help exploring and resolving problems and conflicts also concerning being a foreigner in Poland and dealing with new culture and reality. We all work under supervision and are members of leading professional associations. With all interpersonal or intra personal problems, our English speaking psychologist is available for individual and counseling and therapy appointments. We all work under supervision and are members of leading professional associations.

Психотерапия и консультирование на русском языке

Если вы русскоязычный иностранец, который нуждается в помощи и психологической поддержке, здесь
вы найдете опытного специалиста, с которым можно поговорить. Мы помогаем исследовать и решать
проблемы и конфликты, в том числе связанные с пребыванием в Польше и взаимодействием с новой
культурой и реальностью. Все мы работаем под присмотром супервизоров и являемся членами
ведущих профессиональных ассоциаций. Наш русскоязычный психолог работает со всеми
межличностными или внутриличностными проблемам и доступен для индивидуальных
консультационных и терапевтических встреч.

Możesz zmienić swoje życie na lepsze już dziś.Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację!
Możesz zmienić swoje życie na lepsze już dziś.Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację!