Magda Paczos-Furmańska

SKYPE
SPECJALIZACJA: psychoterapeutka, psycholog, dietetyk, terapeutka EMDR

WYKSZTAŁCENIE

Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Magister psychologii, dietetyk oraz psychoterapeuta. Ukończyła czteroletni kurs psychoterapii w ramach Wrocławskiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii  posiadającej akredytację Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.Szkolenie spełnia wymagania do otrzymania Certyfikatu Psychoterapeuty oraz posiada atest Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Prowadzi praktykę psychoterapeutyczną pod stałą superwizją u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.Ukończyła także szkolenie z psychoterapii metodą EMDR, prowadzone przez dr. Anabel González (szkolenie rekomendowane przez EMDR Europe)

DOŚWIADCZENIE

Prowadziła psychoterapię indywidualną oraz konsultacje dietetyczne w prywatnej poradni w Warszawie. Doskonali swój warsztat uczestnicząc w konferencjach, sympozjach i kursach. Specjalizuje się w obszarze psychoterapii zaburzeń odżywiania, bulimii i anoreksji, zaburzenia osobowości ze szczególnym uwzględnieniem borderline, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych i lękowych, zaburzeń osobowości, zaburzeń psychosomatycznych. Pracuje z osobami z doświadczeniem traumy wykorzystując terapie EMDR. Pracuje w nurcie psychoterapii integracyjnej dokonując zamierzonej i przemyślanej syntezy różnorodnych koncepcji i metod pracy, dostosowując oddziaływania do problemów pacjenta i specyfiki jego funkcjonowania – po to, by jak najlepiej mu pomagać.

Pracuje z osobami dorosłymi w obszarze rozumienia własnych emocji i motywacji, stworzenia pozytywnego obrazu własnego ciała, a przy tym często poprawy jakości życia. Pracuje z dorosłymi zmagającymi się z różnymi problemami interpersonalnymi i emocjonalnymi. Pomaga osobom doświadczającym życiowych kryzysów, strat i trudności w relacjach, a także osobom z zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi, nerwicowymi oraz zaburzeniami osobowości. Pomaga osobom w sytuacjach dużych zmian życiowych i kryzysach. Pomaga uporać się z trudnościami w relacjach interpersonalnych – zarówno w bliskich, jak i w zawodowych. Do pracy z pacjentem podchodzi holistycznie. Zwraca uwagę na styl życia, rytm dobowy, poziom stresu, parametry krwi, dietę. Czynniki które w istotny sposób wpływają na układ nerwowy a często także stan psychiczny. Analizuje relację emocje – jedzenie. Na bieżąco pogłębia wiedzę także z zakresu  psychoterapii, jak i dietoterapii, która oprócz farmakoterapii i psychoterapii – może być trzecim elementem wspomagającym leczenie zaburzeń psychicznych, w tym depresji. W myśl najnowszych badania – wierzy, że poprzez modulację flory jelitowej możemy oddziaływać na zdrowie psychiczne i samopoczucie, a czynnikiem bezpośrednio wpływającym na nią jest dieta. Zajmuje się dietoterapią chorób autoimmunologicznych, chorób układu trawiennego w tym SIBO, IMO, IBS Praktyka pokazuje, że dietoterapia, zdrowe nawyki i higiena emocjonalna to filary sukcesu w holistycznym podejściu do zdrowia.

 

 

Możesz zmienić swoje życie na lepsze już dziś.Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację!
Możesz zmienić swoje życie na lepsze już dziś.Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację!