Marta Suchorska-Rusak

SKYPE
SPECJALIZACJA: psychoterapeutka, psycholog

WYKSZTAŁCENIE

Tytuł magistra psychologii ze specjalnością psychologia kliniczna uzyskała na Uniwersytecie Opolskim. Ukończyła Czteroletni Całościowy Kurs Psychoterapeutyczny we Wrocławskiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii. Szkolenie spełnia wymagania do otrzymania Certyfikatu Psychoterapeuty oraz posiada atest Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Odbyła wiele dodatkowych kursów i szkoleń i jest również praktykiem w zakresie metod „ Kid’s Skills – Dam Radę oraz I’m Proud of You – Jestem z Ciebie Dumny”. W pracy zawodowej stale korzysta z superwizji klinicznej certyfikowanych superwizorów.

DOŚWIADCZENIE

Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii indywidualnej m.in. w Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Neuropsychiatrycznym im. Św. Jadwigi Śląskiej w Opolu oraz w NZOZ Przychodni Lekarskej „OTMĘT” w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Krapkowicach. W pracy zawodowej pomagała osobom w kryzysie w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Opolu. Pracowała także z dziećmi i młodzieżą w Centrum Obsługi Administracyjnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Opolu oraz nadal w Domu Dziecka w Chmielowicach. Zajmuje się również diagnostyką dzieci i młodzieży i osób dorosłych.

Zainteresowanie zawodowe

Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Pomaga osobom poświadczającym trudności w obszarze relacji, doświadczającym nadmiernego lęku, stanów depresyjnych, zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju oraz trudnościami na tle emocjonalnym. Pracuje z osobami z doświadczeniem traumy. 

Pracuje w nurcie integracyjnym, z naciskiem na podejścia psychodynamiczne. Mając na uwadze dobro klienta stara się łączyć podejścia psychoterapeutyczne, tak aby jak najlepiej pomóc w rozwiązaniu przedstawionego problemu. Wychodzi z założenia, że terapia powinna być dostosowana do osobowości pacjenta.

 

Możesz zmienić swoje życie na lepsze już dziś.Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację!
Możesz zmienić swoje życie na lepsze już dziś.Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację!