Jolanta Jafernik-Hubert

SKYPE
SPECJALIZACJA: psychoterapeuta, psycholog

WYKSZTAŁCENIE

Ukończyła 4-letnie szkolenie w psychoanalitycznie zorientowanej psychoterapii indywidualnej i grupowej w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”. Szkolenie spełnia wymagania do otrzymania Certyfikatu Psychoterapeuty i posiada atest Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jest magistrem Psychologii Klinicznej i absolwentką podyplomowych studiów Psychologia Kryzysu i Interwencji Kryzysowej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

DOŚWIADCZENIE

Na co dzień pracuje jako psycholog w Szpitalu Wolskim w Warszawie, gdzie zajmuję się udzielaniem pomocy psychologicznej osobom będącym pod opieką Wolskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, cierpiącym m.in. na zaburzenia depresyjne, lękowe, CHAD, psychotyczne oraz zaburzenia osobowości.

Swoje doświadczenie zawodowe poszerza w Towarzystwie Pomocy Młodzieży w Warszawie, gdzie jako psycholog zajmuje się wspomaganiem młodzieży oraz młodych dorosłych zmagających się z zaburzeniami jedzenia i wyglądu, samookaleczeniami, problemami emocjonalnymi i stresem, trudnościami w relacjach z ludźmi oraz kryzysami psychicznymi. Współpracuje także z Warszawską Grupą Psychologiczną, gdzie koncentruje się na psychoterapii indywidualnej w obszarze związków partnerskich, dotyczącej zarówno trudności z wchodzeniem w relacje, problemów w trakcie jej trwania a także kryzysów po rozstaniu i rozwodzie.

Pracuje pod regularną superwizją certyfikowanych superwizorów Instytutu Analizy Grupowej „Rasztów” Pani Joanny Marczewskiej oraz Pani Katarzyny Prot-Klinger.

Zainteresowania zawodowe

W swojej praktyce klinicznej interesuje się funkcjonowaniem człowieka jako jedności psychosomatycznej, której rozwój i leczenie opiera się na wzajemnym współdziałaniu ciała i umysłu. Choć praca w nurcie psychoanalitycznym może kojarzyć się niektórym z leżeniem na kozetce w obecności milczącego terapeuty, to już pierwsze konsultacje całkowicie obalają ten mylny stereotyp. Współczesna, nowoczesna psychoterapia psychoanalityczna ma miejsce w standardowym gabinecie z fotelami i polega przede wszystkim na wzajemnym dialogu i wspólnej podróży w głąb świata wewnętrznych przeżyć pacjenta. Zaś celem pracy terapeutycznej jest pomoc w osiągnięciu dojrzałości i zdrowia psychicznego, czyli jak to zwięźle i treściwie ujął Zygmunt Freud, przywróceniu pacjentowi zdolności do miłości i pracy.

Wyjątkowo polecana jest osobom cierpiącym na choroby psychiczne, zaburzenia osobowości oraz silnych rysach osobowości i trudnościach. Ze szczególnym uwzględnieniem osobowości narcystycznej, histronicznej i borderline.

Tylko Ty możesz zdecydować o zmianie w swoim życiu, A my ci w tym pomożemy!

Psychoterapia pomaga przejąć kontrolę nad sobą i swoim życiem. Dzięki niej zdobędziesz wiele nowych umiejętności, które pozwolą Ci rozwiązać problemy i zwiększyć satysfakcję życiową. Już pierwsza bezpłatna konsultacja to początek drogi do zmiany swojego życia na lepsze.

Możesz zmienić swoje życie na lepsze już dziś.Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację!
Możesz zmienić swoje życie na lepsze już dziś.Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację!