Jolanta Jafernik-Hubert

SPECJALIZACJA: Psychoterapeuta, psycholog

WYKSZTAŁCENIE

Jest magistrem Psychologii Klinicznej i absolwentką podyplomowych studiów Psychologia Kryzysu i Interwencji Kryzysowej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Ukończyła 4-letnie szkolenie w psychoanalitycznie zorientowanej psychoterapii indywidualnej i grupowej w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”. Posiada uprawnienie do posługiwania się statusem „psychoterapeuta w trakcie certyfikacji”. Szkolenie spełnia wymagania do otrzymania Certyfikatu Psychoterapeuty i posiada atest Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

DOŚWIADCZENIE

Na co dzień pracuje jako psycholog w Szpitalu Wolskim w Warszawie, gdzie zajmuję się udzielaniem pomocy psychologicznej osobom będącym pod opieką Wolskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, cierpiącym m.in. na zaburzenia depresyjne, lękowe, CHAD, psychotyczne oraz zaburzenia osobowości.
Swoje doświadczenie zawodowe poszerza w Towarzystwie Pomocy Młodzieży w Warszawie, gdzie jako psycholog zajmuje się wspomaganiem młodzieży oraz młodych dorosłych zmagających się z zaburzeniami jedzenia i wyglądu, samookaleczeniami, problemami emocjonalnymi i stresem, trudnościami w relacjach z ludźmi oraz kryzysami psychicznymi. Współpracuje także z Warszawską Grupą Psychologiczną, gdzie koncentruje się na psychoterapii indywidualnej w obszarze związków partnerskich, dotyczącej zarówno trudności z wchodzeniem w relacje, problemów w trakcie jej trwania a także kryzysów po rozstaniu i rozwodzie.

Pracuje pod regularną superwizją certyfikowanych superwizorów Instytutu Analizy Grupowej „Rasztów” Pani Joanny Marczewskiej oraz Pani Katarzyny Prot-Klinger.

W swojej praktyce klinicznej interesuje się funkcjonowaniem człowieka jako jedności psychosomatycznej, której rozwój i leczenie opiera się na wzajemnym współdziałaniu ciała i umysłu. Choć praca w nurcie psychoanalitycznym może kojarzyć się niektórym z leżeniem na kozetce w obecności milczącego terapeuty, to już pierwsze konsultacje całkowicie obalają ten mylny stereotyp. Współczesna, nowoczesna psychoterapia psychoanalityczna ma miejsce w standardowym gabinecie z fotelami i polega przede wszystkim na wzajemnym dialogu i wspólnej podróży w głąb świata wewnętrznych przeżyć pacjenta. Zaś celem pracy terapeutycznej jest pomoc w osiągnięciu dojrzałości i zdrowia psychicznego, czyli jak to zwięźle i treściwie ujął Zygmunt Freud, przywróceniu pacjentowi zdolności do miłości i pracy.