Jolanta Jafernik-Hubert

SKYPE
SPECJALIZACJA: psychoterapeutka, psycholog

WYKSZTAŁCENIE

Ukończyła 4-letnie szkolenie w psychoanalitycznie zorientowanej psychoterapii indywidualnej i grupowej w Instytucie Analizy Grupowej „Rasztów”. Szkolenie spełnia wymagania do otrzymania Certyfikatu Psychoterapeuty oraz posiada atest Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jest magistrem Psychologii Klinicznej i absolwentką podyplomowych studiów Psychologia Kryzysu i Interwencji Kryzysowej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

DOŚWIADCZENIE

Na co dzień pracuje jako psycholog w Szpitalu Wolskim w Warszawie, gdzie zajmuję się udzielaniem pomocy psychologicznej osobom będącym pod opieką Wolskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, cierpiącym m.in. na zaburzenia depresyjne, lękowe, CHAD, psychotyczne, OCD oraz zaburzenia osobowości.

Swoje doświadczenie zawodowe poszerza w Towarzystwie Pomocy Młodzieży w Warszawie, gdzie jako psycholog zajmuje się wspomaganiem młodzieży oraz młodych dorosłych zmagających się z zaburzeniami jedzenia i wyglądu, samookaleczeniami, problemami emocjonalnymi i stresem, trudnościami w relacjach z ludźmi oraz kryzysami psychicznymi. Współpracuje także z Warszawską Grupą Psychologiczną, gdzie koncentruje się na psychoterapii indywidualnej w obszarze związków partnerskich, dotyczącej zarówno trudności z wchodzeniem w relacje, problemów w trakcie jej trwania a także kryzysów po rozstaniu i rozwodzie.

Pracuje pod regularną superwizją certyfikowanych superwizorów Instytutu Analizy Grupowej „Rasztów” Pani Joanny Marczewskiej oraz Pani Katarzyny Prot-Klinger.

Zainteresowania zawodowe

W swojej praktyce klinicznej interesuje się funkcjonowaniem człowieka jako jedności psychosomatycznej, której rozwój i leczenie opiera się na wzajemnym współdziałaniu ciała i umysłu. Współczesna, nowoczesna psychoterapia polega przede wszystkim na wzajemnym dialogu i wspólnej podróży w głąb świata wewnętrznych przeżyć pacjenta. Zaś celem pracy terapeutycznej jest pomoc w osiągnięciu dojrzałości i zdrowia psychicznego, czyli przywróceniu pacjentowi zdolności do miłości i pracy.

Wyjątkowo polecana jest osobom cierpiącym na choroby psychiczne, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia osobowości oraz silnych rysach osobowości, ze szczególnym uwzględnieniem osobowości narcystycznej, histronicznej i borderline. Pracuje z osobami doswiadczajacymi trudności w budowaniu satysfakcjonujacych relacji.

Możesz zmienić swoje życie na lepsze już dziś.Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację!
Możesz zmienić swoje życie na lepsze już dziś.Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację!