Iwona Zarańska

SKYPE
SPECJALIZACJA: psychoterapeutka, psycholog

WYKSZTAŁCENIE:

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Ukończyła Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej – 4-letnie całościowe szkolenie z zakresu psychoterapii, zakończone uzyskaniem Dyplomu w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Szkolenie spełnia wymagania do otrzymania Certyfikatu Psychoterapeuty oraz posiada atest Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jest absolwentką i magistrem psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Ukończyła dwuletnie Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży w KCP Kraków. Szkoliła się w zakresie terapii rodziny w sytuacji rozwodu w Pracowni Pomocy Psychologicznej w Sopocie, Intensywnej Krótkoterminowej Terapia Psychodynamicznej w ramach Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Brief Solution Focucused Therapy) w CTSR w Warszawie oraz z Mediacji rodzinnych w ramach Stowarzyszenia Mediatorów Polskich w Warszawie. Uczestniczyła w szkoleniach i warsztatach m.in. w tematach: “Trwałej zmiany w stylu przywiązania” na Uniwersytecie Gdańskim, „Rozwód- Praca terapeutyczna z dzieckiem i rodziną” w Pracowni Pomocy Psychologicznej Ośrodka Szkoleniowego w Sopocie, pracy ze stresem oraz w obszarze prawa rodzinnego w Biurze Porad Obywatelskich w Gdyni.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

DOŚWIADCZENIE:

Na co dzień pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych w Nadmorskim Centrum Medycznym. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w obszarze pomocy psychologicznej, które zdobyła min. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gdyni i Centrum Praw Kobiet w Gdańsku. Pracowała w Centrum Psychologii Rozwoju, Poradni Zdrowia Psychicznego OPUS w Chojnicach oraz Poradni Zdrowia Psychicznego NCM w Gdańsku. Doświadczenie kliniczne zdobyła w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku oraz na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym ANIMUS w Gdyni.

Zainteresowania zawodowe:

Podczas pracy szczególną uwagę zwraca na funkcjonowanie pacjenta w najważniejszych obszarach życia oraz w relacjach z innymi ludźmi. Swoją pracę opiera na empatii i poszanowaniu indywidualnych wartości pacjenta, korzystając z psychodynamicznego rozumienia jego trudności i konfliktów.

Specjalizuje się w pracy z pacjentami doświadczającymi trudności w relacjach w życiu zawodowym, relacjach rodzinnych i przyjacielskich oraz związkach. Pomaga osobom mającymi traumatyczne doświadczenia z dzieciństwa, a także takimi którzy zmagają się z brakiem satysfakcji życiowej w życiu dorosłym. Polecana osobom cierpiącym na choroby psychiczne oraz zaburzenia osobowości – ze szczególnym uwzględnieniem osobowości narcystycznej, histronicznej i borderline.

Możesz zmienić swoje życie na lepsze już dziś.Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację!
Możesz zmienić swoje życie na lepsze już dziś.Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację!