Maria Pawluś

SKYPE
SPECJALIZACJA: psycholog, psychoterapeuta

WYKSZTAŁCENIE

Ukończyła studia magisterskie na kierunku: Psychologia, o specjalności: Psychologia kliniczna w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie (Akademia Ekonomiczno – Humanistyczna w Warszawie). Aktualnie w trakcie szkolenia w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie, rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz mające atestację Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Szkolenie spełnia wymagania do otrzymania Certyfikatu Psychoterapeuty oraz posiada atest Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyła także Laboratorium Edukacji i Terapii Skoncentrowanego na Rozwiązaniach. Ukończyła Centrum Dialogu Motywującego i Psychoterapii oraz Centrum Szkoleń Specjalistycznych – Przeciwdziałanie mobbingowi i dyskryminacji w miejscu pracy. Szkoliła się w zakresie zachowań trudnych osób z autyzmem i zespołem Aspergera w Indygo Centrum Terapii i Rozwoju, w pracy z osobami stosującymi przemoc w ramach Niebieskiej Linii, a także praktykowała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, na Oddziale Chorób Afektywnych.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów.

DOŚWIADCZENIE

Pracowała jako psycholog na Oddziale Psychiatryczny Dziennym oraz na Klinicznym Oddziale Psychiatrycznym w Szpitalu Wolskim w Warszawie. Była psychologiem w Fundacji Można Inaczej oraz w Pozaszkolnej Placówka Specjalistyczna w Marózie. Aktualnie pracuje także jako Psycholog w Ośrodku Pomocy Społecznej Warszawa Wola gdzie również prowadzi grupę wsparcia dla osób, które doświadczają przemocy w relacjach.

Zainteresowanie zawodowe

Pracuje z osobami dorosłymi, rodzinami, młodzieżą i młodymi dorosłymi zmagającymi się z różnymi problemami interpersonalnymi i emocjonalnymi. Prowadzi psychoterapię indywidualną, gdzie najbliżej jest jej do pracy psychodynamicznej. Rozumienie pacjenta jest więc głębokie i wychodzi poza schematy systemowe. Polecana jest więc osobom, które mają trudności w obszarze relacyjnym – niezależnie od obszaru, a także doświadczenia nadużyć w relacjach pierwotnych. Prowadzi także terapię rodzinną i terapię par w duecie z drugim specjalistą, jako najbardziej efektywną formę pomocy dla rodzin i par. Pomaga także osobom zmagającymi się z zaburzeniami depresyjnymi i lękowymi, adaptacyjnymi oraz przejawiającymi zaburzenia osobowości. Pomaga osobom z chwiejnym poczuciem własnej wartości, z problemami w relacjach, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym; z osobami z doświadczeniami w obszarze DDA/DDD.

Możesz zmienić swoje życie na lepsze już dziś.Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację!
Możesz zmienić swoje życie na lepsze już dziś.Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację!