Aleksandra Kosterkiewicz

SKYPE
SPECJALIZACJA: psychoterapeuta, psycholog

WYKSZTAŁCENIE

Psycholożka i psychoterapeutka pracująca w nurcie psychodynamicznym. Jest magistrem psychologii – studia ukończyła na Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, specjalizacja Psychology in English. Dokształcała się uczestnicząc w wielu szkoleniach i konferencjach m.in. Studium Pomocy i Edukacji Psychologicznej w Ośrodku INTRA, w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach – kurs I stopnia. Aktualnie jest studentką czteroletniego studium psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji,  ośrodka rekomendowanego przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz atestowanego przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Szkolenie spełnia wymagania do otrzymania Certyfikatu Psychoterapeuty oraz posiada atest Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

DOŚWIADCZENIE

Aktualnie prowadzi psychoterapię osób dorosłych w Poradni Zdrowia Psychicznego przy Wojskowym Instytucie Medycznym – Państwowym Instytucie Badawczym. Doświadczenie zdobywała w różnych instytucjach i organizacjach świadczących pomoc psychologiczną, odbyła staże m.in. na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym w Szpitalu Wolskim im. Anny Gostyńskiej,  w Klinice Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania w Instytucie Psychiatrii i Neurologii. Była również wolontariuszką w Kryzysowym Telefonie Zaufania gdzie udzielała wsparcia osobom w kryzysie, w trudnym położeniu, zmagającym się z myślami samobójczymi. Jako psycholog pracowała z dorosłymi, adolescentami oraz dziećmi m.in. w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Apasjonata”, w Stowarzyszeniu MONAR w placówce wspierającej osoby w kryzysie bezdomności, w SPZOZ w Mińsku Mazowieckim gdzie wspierała pacjentów oraz personel szpitala (z oddziałów położniczo-ginekologicznego, chirurgii i interny – w tym pacjentów onkologicznych, pediatrii, SOR).

Zainteresowanie zawodowe

Pracuje z dorosłymi i adolescentami w podejściu psychodynamicznym, ale pracuje z uważnością na indywidualne potrzeby klienta. W jej pracy najważniejsza jest relacja terapeutyczna z pacjentem, zrozumienie jego trudności oraz jego wsparcie. Pomaga uporać się z trudnościami w relacjach interpersonalnych w zakresie budowania, nawiązania i utrzymania relacji, zarówno prywatnych i zawodowych, a także w relacji intrapersonalnej – pełniejszego zrozumienia siebie i swoich potrzeb. Wspiera osoby zmagające się m.in. z lękiem, depresją, zmianami nastroju, przewlekłym stresem, poczuciem wstydu, brakiem akceptacji, zaburzonym poczuciem własnej wartości, stratą, żałobą, wypaleniem zawodowym, traumatycznymi doświadczeniami w przeszłości, DDA. Młodym dorosłym pomaga w procesie wchodzenia w dorosłe życie, towarzysząc w przezwyciężaniu kryzysów. Szczególnie interesuje się tematem stresu zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i zawodowej (zwłaszcza wsparciem osób występujących publicznie, performance anxiety), pracą z osobami z problemem mizofonii i nadwrażliwości słuchowej oraz problemami z głosem. Ostatnio również poszerza swoje kompetencje w zakresie pracy z osobami LGBTQ+ oraz psychologicznej opieki okołoporodowej.

Możesz zmienić swoje życie na lepsze już dziś.Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację!
Możesz zmienić swoje życie na lepsze już dziś.Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację!