Psychoterapia indywidualna w Warszawie oraz Gdańsku

Psychoterapia jest bezpośrednim spotkaniem z psychoterapeutą (psychologiem i psychoterapeuta – osobą która łączy te zawody). Podczas niego osoba, która zmaga się z trudnościami np. w relacjach z bliskimi lub w pracy, lękiem, stanami depresyjnymi, czy depresją, może otworzyć się w szczerej rozmowie ze specjalistą, aby wspólnie dojść do źródeł codziennych trudności i obrać ścieżkę, która pomoże je zwalczyć. Psychoterapia może iść w parze z leczeniem farmakologicznym, ale nie musi.

Nie ma dziś opisu statystycznego pacjenta w gabinecie psychologicznym. Problemy natury psychologicznej dotyczą każdego z nas, a trudności psychiczne tkj. depresja, czy lęki dotykają dziś wiele osób w różnym wieku. Mogą to być osoby, które od wielu lat zmagają się z danym problemem lub bardzo młode dla których to pierwsze w życiu trudności. Może to być każda osoba, która nie odczuwa satysfakcji z życia, ktoś kto nie czuje chęci do życia, osoby zestresowane i wciąż goniące za swoim szczęściem, czujące się samotnie, czy też chcące popracować nad związkiem, aby czerpać z niego większą satysfakcję. To często osoby chcące poprawić relacje z drugim człowiekiem.

Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia nie jest powodem do wstydu, a wręcz przeciwnie.

To forma zadbania o siebie i powód do dumy z tego. 

Coraz więcej osób ma świadomość, tego że nie poradzi sobie sama z  jakimis problemami i ufa metodom psychoterapii. Również i do naszego ośrodka zwracają się po pomoc osoby, które borykają się z trudnościami, lękami, nerwicami i stresem. Takie osoby wiedzą, że muszą udać się po pomoc, gdyż codzienne zmaganie się z wahaniami nastroju oraz objawami depresyjnymi jest niezwykle wyniszczające i odbiera radość z życia. 

Podczas indywidualnej psychoterapii, którą przeprowadzamy w Warszawie oraz Gdańsku zwracamy dużą uwagę na dobór odpowiedniej metody psychoterapii do danej osoby, a także psychoterapeuty. To od tego dopasowania bowiem zależy przede wszystkim sukces psychoterapii. Prowadzimy bezpłatne konsultacje aby takie dopasowanie zrobić.

Nie zmagaj się sam z problemem

Do naszego ośrodka zgłaszają się również osoby po ciężkich, życiowych przejściach, na przykład zdradzie, porzuceniu, utracie pracy, czy też żałobie. To właśnie te przeżycia często rzucają swój cień na każdy dzień i utrudniają zachowanie równowagi emocjonalnej. Jeśli pomimo wsparcia najbliższych nie potrafimy poradzić sobie z negatywnymi emocjami jest to znak, że warto rozważyć psychoterapię indywidualną.

Jeśli potrzebujesz fachowego wsparcia, umów się na pierwszą konsultację. Pomożemy Ci również w sytuacji, gdy masz już za sobą psychoterapie, jednak nieskuteczne. Nasz zespół złożony jest wyłącznie z dyplomowanych psychoterapeutów i psychologów. Czas trwania sesji to 50 minut.