Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia jest świadomym i zamierzonym stosowaniem metod klinicznych i interpersonalnych, celem towarzyszenia człowiekowi w zmianie lub modyfikacji swoich zachowań, schematów działań, emocji i/lub innych osobistych właściwości na takie, które uczestnicy tego procesu uznają za najbardziej pożądane.

Sesje trwają 50min i odbywają się co tydzień (terapia par co dwa tygodnie) – o tej samej godzinie i w tym samym miejscu. 

Istnieje wiele podejść terapeutycznych. W naszym ośrodku pracujemy, opierając się przede wszystkim na koncepcjach: psychodynamicznej, psychoanalitycznej, doświadczeniowej, intergracyjnej oraz systemowej,  czyli tych których skuteczność potwierdzona jest latami praktyki na całym świecie. A koncepcja dopasowania osobowościowego praktykowana w naszym ośrodku pozwala na zwiększenie skuteczności procesu.

Psychoterapię zawsze poprzedzają zwykle 1-3 konsultacje. 

Następnie wspólnie z psychoterapeutą zawierany kontrakt terapeutyczny w ramach którego określany jest problem do psychoterapii, nad którego rozwiązaniem pracuje się w dalszym procesie.

Długość procesu terapeutycznego uzależniona jest od wielu czynników: zakresu problematycznego, wieku, okoliczności życiowych oraz predyspozycji osobowościowych pacjenta.

Umów się na wizytę

Widget 1

Widget 2

Kontakt