
Anna Kardas
SKYPEWYKSZTAŁCENIE
Ukończyła 4-letnie szkolenie umożliwiające certyfikację w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii w Instytucie Psychologii Zdrowia PTP rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz socjoterapię i filologię na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pracuje w konwencji integracyjnej, co oznacza, że w swojej pracy łączy różne nurty psychoterapii. Dzięki temu dostosowuje metody pomocy do potrzeb i problemów osoby, która się do niej zgłasza. W pracy zawodowej stale korzysta z superwizji klinicznej certyfikowanych superwizorów.
DOŚWIADCZENIE
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z grupami szkoleniowymi osób dorosłych. Prowadziła treningi i warsztaty psychoedukacyjne w oparciu o Analizę Transakcyjną. Specjalizuje się w psychoterapii indywidualnej i grupowej dla dorosłych, terapii par oraz interwencji kryzysowej. Prowadzi także socjoterapię dla młodzieży, będącej w okresie adolescencji, która u progu dorosłości zmaga się z trudnościami w relacjach z dorosłymi i rówieśnikami. Pomaga osobom z zaburzeniami osobowości, depresją, lękami, trudnościami w relacjach interpersonalnych, borykającymi się z zaburzeniami odżywiania. Szczególne miejsce w jej pracy zajmuje psychoterapia DDA oraz praca z osobami po traumach. W Centrum Szkolenia Straży Granicznej prowadziła zajęcia z funkcjonariuszami na różnych poziomach szkoleń kwalifikowanych i doskonalących. Była jedną z prekursorek wprowadzania do systemu szkoleń dla funkcjonariuszy SG i pracowników cywilnych treningów TRUS – Trening Rozwoju Umiejętności Społecznych, celem podwyższania kompetencji skutecznego porozumiewania w sytuacjach konfliktowych podczas pośredniego i bezpośredniego wykonywania obowiązków służbowych, związanych działaniem z ochroną granicy państwa.
Zainteresowania zawodowe
Specjalizuje się w terapii zaburzeń lękowych i depresyjnych, terapii DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików) /DDD (Dorosłe Dzieci z domów Dysfunkcjonalnych). Pracuje w nurcie integracyjnym co oznacza, że łączy w swojej pracy różne nurty psychoterapii, dostosowując w ten sposób formę i metodę pracy w zależność od potrzeb procesu terapeutycznego. Pomaga osobom z zaburzeniami osobowości, depresją, lękami, trudnościami w relacjach interpersonalnych, borykającymi się z zaburzeniami odżywiania. Szczególne miejsce w jej pracy zajmuje psychoterapia DDA oraz praca z osobami po traumach. Stale korzysta z superwizji bo wiem, że mój zawód wymaga szczególnej troski o jakość pracy, którą wykonuje.
„Od wielu lat zajmuję się rozumieniem człowieka i poszukiwaniem sposobów pomagania mu, ponieważ zawsze miałam poczucie, że można coś zmieniać na lepsze w swoim życiu. Moje osobiste doświadczenie terapeutyczne sprawiło, że zaczęłam zdobywać wiedzę i umiejętności z zakresu psychoterapii, aby móc pomagać innym.”