Anna Kardas

SKYPE
SPECJALIZACJA: psychoterapeuta

WYKSZTAŁCENIE

Ukończyła 4-letnie szkolenie umożliwiające certyfikację w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii w Instytucie Psychologii Zdrowia PTP rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz socjoterapię i filologię na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pracuje w konwencji integracyjnej, co oznacza, że w swojej pracy łączy różne nurty psychoterapii. Dzięki temu dostosowuje metody pomocy do potrzeb i problemów osoby, która się do niej zgłasza. W pracy zawodowej stale korzysta z superwizji klinicznej certyfikowanych superwizorów.

DOŚWIADCZENIE

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z grupami szkoleniowymi osób dorosłych. Prowadziła treningi i warsztaty psychoedukacyjne w oparciu o Analizę Transakcyjną. Specjalizuje się w psychoterapii indywidualnej i grupowej dla dorosłych, terapii par oraz interwencji kryzysowej. Prowadzi także socjoterapię dla młodzieży, będącej w okresie adolescencji, która u progu dorosłości zmaga się z trudnościami w relacjach z dorosłymi i rówieśnikami. Pomaga osobom z zaburzeniami osobowości, depresją, lękami, trudnościami w relacjach interpersonalnych, borykającymi się z zaburzeniami odżywiania. Szczególne miejsce w jej pracy zajmuje psychoterapia DDA oraz praca z osobami po traumach.  W Centrum Szkolenia Straży Granicznej prowadziła zajęcia z funkcjonariuszami na różnych poziomach szkoleń kwalifikowanych i doskonalących. Była  jedną z prekursorek wprowadzania do systemu szkoleń dla funkcjonariuszy SG i pracowników cywilnych treningów TRUS – Trening Rozwoju Umiejętności Społecznych, celem podwyższania kompetencji skutecznego porozumiewania w sytuacjach konfliktowych podczas pośredniego i bezpośredniego wykonywania obowiązków służbowych, związanych działaniem z ochroną granicy państwa. 

Zainteresowania zawodowe

Specjalizuje się w terapii zaburzeń lękowych i depresyjnych, terapii DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików) /DDD (Dorosłe Dzieci z domów Dysfunkcjonalnych). Pracuje w nurcie integracyjnym co oznacza, że łączy w swojej pracy różne nurty psychoterapii, dostosowując w ten sposób formę i metodę pracy w zależność od potrzeb procesu terapeutycznego.  Pomaga osobom z zaburzeniami osobowości, depresją, lękami, trudnościami w relacjach interpersonalnych, borykającymi się z zaburzeniami odżywiania. Szczególne miejsce w jej pracy zajmuje psychoterapia DDA oraz praca z osobami po traumach. Stale korzysta z superwizji bo wiem, że mój zawód wymaga szczególnej troski o jakość pracy, którą wykonuje.

 „Od wielu lat zajmuję się rozumieniem człowieka i poszukiwaniem sposobów pomagania mu, ponieważ zawsze miałam poczucie, że można coś zmieniać na lepsze w swoim życiu. Moje osobiste doświadczenie terapeutyczne sprawiło, że zaczęłam zdobywać wiedzę i umiejętności z zakresu psychoterapii, aby móc pomagać innym.”

Możesz zmienić swoje życie na lepsze już dziś.Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację!
Możesz zmienić swoje życie na lepsze już dziś.Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację!