Nataliia Lahodiuk

SKYPE
SPECJALIZACJA: psychoterapeuta, psycholog

Swoją pracę opiera na empatii i poszanowaniu indywidualnych wartości pacjenta, korzystając z psychodynamicznego rozumienia jego trudności i konfliktów.
Pracując w nurcie psychodynamicznym, szczególną uwagę zwraca na funkcjonowanie pacjenta w najważniejszych obszarach życia oraz w relacjach z innymi ludźmi. Zakłada, że proces terapeutyczny przede wszystkim opiera się na zbudowaniu relacji pomiędzy terapeutą a pacjentem, co umożliwia podjęcie wspólnej pracy, której celem jest rozeznanie i zrozumienie funkcjonowania pacjenta oraz przekazanie pacjentowi wiedzy na temat przyczyn jego problemów, trudności, zaburzeń.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów PTPPd i PTP.

Wykształcenie:

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Ukończyła szkolenie z psychoterapii psychodynamicznej przygotowujące do uzyskania certyfikatu w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Jest magistrem psychologii ze specjalizacją w psychoterapii i psychologii klinicznej.

Doświadczenie:

Ponad dwa lata pracowała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w ramach Mokotowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, gdzie prowadziła krótkoterminową psychoterapię indywidualną oraz poradnictwo psychologiczne dla pacjentów cierpiących na zaburzenia lękowo-depresyjne, osobowości, afektywne, psychosomatyczne oraz psychotyczne. Ponadto doświadczenie zawodowe zdobywała na oddziałach dziennych zaburzeń nerwicowych Szpitala Nowowiejskiego i Poradni Zdrowia Psychicznego Vertimed+, w placówkach pozarządowych dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych (Towarzystwo Przyjaciół Dzieci), a także Ośrodkach Pomocy Społecznej w Warszawie. W ramach stażu naukowego pracowała na oddziale Neurologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego z osobami z chorobą Parkinsona i z wieloukładowym zanikiem komórkowym.

Zainteresowania zawodowe:

Specjalizuje się w pracy z pacjentami doświadczającymi trudności w pracy, relacjach rodzinnych, przyjacielskich i związkach. Pracuje także z młodymi dorosłymi wchodzącymi w dorosłe życie, z pacjentami aktualnie znajdującymi się w sytuacji kryzysowej z powodu zmiany dotychczasowych okoliczności życiowych (przeprowadzka, utrata pracy, utrata bliskiej osoby, etc.),  z osobami, które borykają się z zaburzeniami lękowymi, nerwicą, zaburzeniami afektywnymi, zaburzeniami osobowości oraz chorobami psychicznymi w tym schizofrenia i ChAD.

Możesz zmienić swoje życie na lepsze już dziś.Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację!
Możesz zmienić swoje życie na lepsze już dziś.Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację!