Nataliia Lahodiuk

SKYPE
SPECJALIZACJA: psychoterapeuta, psycholog

Swoją pracę opiera na empatii i poszanowaniu indywidualnych wartości pacjenta, korzystając z psychodynamicznego rozumienia jego trudności i konfliktów.
Pracując w nurcie psychodynamicznym, szczególną uwagę zwraca na funkcjonowanie pacjenta w najważniejszych obszarach życia oraz w relacjach z innymi ludźmi. Zakłada, że proces terapeutyczny przede wszystkim opiera się na zbudowaniu relacji pomiędzy terapeutą a pacjentem, co umożliwia podjęcie wspólnej pracy, której celem jest rozeznanie i zrozumienie funkcjonowania pacjenta oraz przekazanie pacjentowi wiedzy na temat przyczyn jego problemów, trudności, zaburzeń.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów PTPPd i PTP.

Wykształcenie:

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Ukończyła szkolenie z psychoterapii psychodynamicznej przygotowujące do uzyskania certyfikatu w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Jest magistrem psychologii ze specjalizacją w psychoterapii i psychologii klinicznej.

Doświadczenie:

Ponad dwa lata pracowała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w ramach Mokotowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, gdzie prowadziła krótkoterminową psychoterapię indywidualną oraz poradnictwo psychologiczne dla pacjentów cierpiących na zaburzenia lękowo-depresyjne, osobowości, afektywne, psychosomatyczne oraz psychotyczne. Ponadto doświadczenie zawodowe zdobywała na oddziałach dziennych zaburzeń nerwicowych Szpitala Nowowiejskiego i Poradni Zdrowia Psychicznego Vertimed+, w placówkach pozarządowych dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych (Towarzystwo Przyjaciół Dzieci), a także Ośrodkach Pomocy Społecznej w Warszawie. W ramach stażu naukowego pracowała na oddziale Neurologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego z osobami z chorobą Parkinsona i z wieloukładowym zanikiem komórkowym.

Zainteresowania zawodowe:

Specjalizuje się w pracy z pacjentami doświadczającymi trudności w pracy, relacjach rodzinnych i przyjacielskich, związkach, młodymi dorosłymi wchodzącymi w dorosłe życie, z pacjentami aktualnie znajdującymi się w sytuacji kryzysowej z powodu zmiany dotychczasowych okoliczności życiowych (przeprowadzka, utrata pracy, utrata bliskiej osoby, etc.), z osobami z zaburzeniami lękowymi, afektywnymi, nerwicą oraz zaburzeniami osobowości.

Możesz zmienić swoje życie na lepsze już dziś.Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację!
Możesz zmienić swoje życie na lepsze już dziś.Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację!