
Nataliia Lahodiuk
SKYPESwoją pracę opiera na empatii i poszanowaniu indywidualnych wartości pacjenta, korzystając z psychodynamicznego rozumienia jego trudności i konfliktów.
Pracując w nurcie psychodynamicznym, szczególną uwagę zwraca na funkcjonowanie pacjenta w najważniejszych obszarach życia oraz w relacjach z innymi ludźmi. Zakłada, że proces terapeutyczny przede wszystkim opiera się na zbudowaniu relacji pomiędzy terapeutą a pacjentem, co umożliwia podjęcie wspólnej pracy, której celem jest rozeznanie i zrozumienie funkcjonowania pacjenta oraz przekazanie pacjentowi wiedzy na temat przyczyn jego problemów, trudności, zaburzeń.
Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów PTPPd i PTP.
Wykształcenie:
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Ukończyła szkolenie z psychoterapii psychodynamicznej przygotowujące do uzyskania certyfikatu w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Jest magistrem psychologii ze specjalizacją w psychoterapii i psychologii klinicznej.
Doświadczenie:
Ponad dwa lata pracowała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w ramach Mokotowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, gdzie prowadziła krótkoterminową psychoterapię indywidualną oraz poradnictwo psychologiczne dla pacjentów cierpiących na zaburzenia lękowo-depresyjne, osobowości, afektywne, psychosomatyczne oraz psychotyczne. Ponadto doświadczenie zawodowe zdobywała na oddziałach dziennych zaburzeń nerwicowych Szpitala Nowowiejskiego i Poradni Zdrowia Psychicznego Vertimed+, w placówkach pozarządowych dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych (Towarzystwo Przyjaciół Dzieci), a także Ośrodkach Pomocy Społecznej w Warszawie. W ramach stażu naukowego pracowała na oddziale Neurologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego z osobami z chorobą Parkinsona i z wieloukładowym zanikiem komórkowym.
Zainteresowania zawodowe:
Specjalizuje się w pracy z pacjentami doświadczającymi trudności w pracy, relacjach rodzinnych, przyjacielskich i związkach. Pracuje także z młodymi dorosłymi wchodzącymi w dorosłe życie, z pacjentami aktualnie znajdującymi się w sytuacji kryzysowej z powodu zmiany dotychczasowych okoliczności życiowych (przeprowadzka, utrata pracy, utrata bliskiej osoby, etc.), z osobami, które borykają się z zaburzeniami lękowymi, nerwicą, zaburzeniami afektywnymi, zaburzeniami osobowości oraz chorobami psychicznymi w tym schizofrenia i ChAD.