
Monika Więch
SKYPEWYKSZTAŁCENIE
Jest certyfikowanym psychoterapeutą Psychologii zorientowanej na proces oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku: Seksuologia kliniczna na Akademii Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie oraz studium 3-letnie “Doradztwo życia” w Łodzi – specjalizacja: psychologia alternatywna; praca dyplomowa: „Lęk i terapia regresywna”. Pracując łączy metody psychologii klasycznej pracy z podświadomością z technikami oddechowymi , bioenergetyki, NLP, arteterapii. Realizowała program wsparcia dla grup mniejszości, Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu. Projekt autorski „Jasny i ciemny sen emigracji .’’ Projekt miał na celu zwalczanie poczucia izolacji i wyobcowania społecznego oraz zachęcał do aktywnego uczestnictwa w działaniach społecznych. Pomagał budować poczucie godności osobistej, prawo do indywidualności, szacunku do samego siebie i innych, przez co wpływał na rosnącą akceptację dla odmienności. Pracuje pod regularną superwizją certyfikowanych superwizorów.
Pracuje w języku angielskim i francuskim.
DOŚWIADCZENIE
Zdobywa doświadczenie w klinice psychiatrycznej, Zamknięty oddział szpitala psychiatrycznego w Niezależnym Szpitalu Publicznym Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Śląsk. Katedra Psychiatrii i Psychoterapii oraz w klinice psychiatrycznej, na oddziale otwartym oddział otwarty w Niezależnym Szpitalu Publicznym Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Śląskich. Katedra Psychiatrii i Psychoterapii, a także w Domu Pomocy Społecznej im. Waleriana Łukasińskiego. Zajmowała się koordynacją i prowadzeniem zajęć i warsztatów integracyjnych dla dzieci w Domu Kultury Polskiej: Centrum Kultury i Edukacji Polskiej PLUS, w Brukseli (Belgia) oaz Kreatywne warsztaty metodą SDM „Rodzic i dziecko w zabawie ” w PIANOFABRIEK w Belgii. Organizowałam i kierowałam zajęciami organizacji pracy związanymi z różnicami kulturowymi dla grup migrantów w Brukseli.
Zainteresowania zawodowe:
Posiada doświadczenie pracy z traumą, nadużyciami seksualnymi, zaburzeniami lękowymi, stresem chronicznym, konfliktem, depresją, zaburzeniami jedzenia, problemami w relacji, z osobami potrzebującymi wsparcia, w sytuacjach kryzysowych, z wypaleniem zawodowym. Także z osobami potrzebującymi wsparcia na emigracji. Pracuje psychoterapeutycznie w szerokim zakresie trudności, problemów i osobistych doświadczeń. Zaprasza osoby przeżywające lęki, depresje, szeroko pojęte tzw. zaburzenia nerwicowe, doświadczające konfliktów wewnętrznych i zewnętrznych, kryzysów w związkach partnerskich i rodzinnych, pozostające w długotrwałym stresie, przechodzące kryzysy egzystencjalne, stany żałoby, lęki przed śmiercią, cierpiące z powodu chorób fizycznych oraz innych kłopotów w życiu. Praca z procesem jest metodą polecaną jednostkom próbującym zmierzyć się z kłopotami i cierpieniem (psychicznym i fizycznym), parom, które szukają odpowiedzi na nękające je problemy, oraz grupom, w których doszło do napięć i problemów komunikacyjnych. Podczas pracy łączy metody pracy z podświadomością, pracy z ciałem, stosuję regresje oraz techniki psychologii procesu.