Magdalena Maciąg
SKYPEWYKSZTAŁCENIE
Członkini Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego pracująca w nurcie psychodynamicznym. Jest absolwentką całościowego szkolenia z zakresu psychoterapii prowadzonego przez Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, atestowanego przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jest magistrem psychologii o specjalności psychologia kliniczna (Uniwersytet Szczeciński).
Ukończyła wiele kursów i szkoleń m.in. szkolenie Racjonalna Terapia Zachowania, Pracownia Racjonalnej Terapii Zachowania Agnieszka Hottowy, a także stosowanie i interpretowanie Skal Inteligencji i Rozwoju dla Dzieci w Wieku Przedszkolnym IDS-P przeprowadzone przez Pracownię Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, szkolenie nadające uprawnienia do posługiwania się w praktyce diagnostycznej Skalą Inteligencji Stanford-Binet 5 Pracownia Testów Psychologicznych i Pedagogicznych oraz szkolenia I i II stopnia dla specjalistów: „Pomoc psychologiczna dziecku z mutyzmem wybiórczym i jego rodzinie oraz terapia dziecka z mutyzmem wybiórczym”, Poradnia Terapii Mutyzmu „Mówię”, „Narzędzie M-CHAT-R/F – praktyczne zastosowanie w monitorowaniu rozwoju dziecka”, kurs podstawowy stopnia I w zakresie Ruchu Rozwijającego bazującego na metodzie Weroniki Sherborne, kwalifikacyjny Kurs Pedagogiczny dla Nauczycieli Czynnych Zawodowo, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli EuropaBiz.pl i kurs Języka Migowego I i II stopnia dla Pracowników Służb Społecznych i Otoczenia Osób Niesłyszących.
DOŚWIADCZENIE
Odbyła staż kliniczny w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie. Na co dzień pracuje z osobami dorosłymi, a także zajmuje się diagnozą psychologiczną dzieci i młodzieży, treningiem umiejętności psychologicznych oraz udziela wsparcia psychologicznego, porad i konsultacji rodzinnych w Poradni Psychologiczno-Pedagogiczna nr 20 w Warszawie. Wcześniej pracowała w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Psychospołecznego i Psychoprofilaktyki Pracownia Psychoedukacji w Szczecinie, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3 w Szczecinie, Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo „Tęcza”, a także w Dziennym Ośrodku Terapeutyczno – Edukacyjny dla Osób z Autyzmem. Prowadziła również treningi pamięci w Akademii Seniora.
Korzysta z regularnej superwizji u certyfikowanego psychoterapeuty PTP.
Zainteresowania zawodowe
W Ośrodku prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych i młodych dorosłych, w szczególności tych, którzy doświadczają trudności emocjonalnych, w relacjach z innymi oraz zaburzeń lękowych i depresyjnych, nerwicy lękowej, DDA/DDD. Pomaga w konstruktywnym radzeniu sobie z wyzwaniami i kryzysami życia codziennego, świadomym doświadczaniu siebie.