Katarzyna Szamocka

SKYPE
SPECJALIZACJA: psychoterapeuta, psycholog

WYKSZTAŁCENIE

Jest członkinią Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jest absolwentką psychologii Uniwersytu Śląskiego. Ukończyła Studium Terapii Par we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii oraz Program Pomocy Psychologicznej Szkoły Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie oraz 2-letnia Terapię Systemową Rodzin w Pracownii Psychoedukacji i Terapii “PLUS”. Jest w trakcie akredytowanego akredytowanego kursu psychoterapii w Katowickim Instytucie Psychoterapii oraz Terapii schematów w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii i studia podyplomowe z psychologii stosowanej w Szkole Wyższej psychologii Społecznej. Ma za sobą także liczne szkolenia m.in. Integratywna psychoterapia zaburzeń lękowych w Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie, Racjonalną Terapię Zachowania i 1-year training in Foundations of Bert Hellinger’s Systemic Approach w B.Hellinger Institute of Western Pensylvania oraz wiele innych w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt.

DOŚWIADCZENIE

Pracuje jako terapeuta grupowy Centrum Terapii i Profilaktyki w Strzelcach Opolskich. Doświadczenie zawodowe zdobywała jako psycholog i psychoterapeuta w Dziale Pomocy Środowiskowej w Kędzierzynu-Koźle, Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom BRZDĄC w Kędzierzyn-Koźle, Polskiej Misji Pastoralnej w Phoenix w USA, w MOPS oraz Środowiskowym Hufcu Pracy w Kędzierzynie-Koźle oraz w Towarzystwie Zapobiegania Narkomanii w Katowicach.

Zainteresowanie zawodowe

Specjalizuje się w zaburzeniach nerwicowych, depresyjnych, zaburzeniach osobowości oraz obszarze trudności psychosomatycznych. Pracuje grupowo, indywidualnie i z parami. Integruje w swej pracy podejście psychodynamiczne, egzystencjalno-humanistyczne i systemowe, włączając zainteresowania i szkolenia z terapii schematów, ustawień rodzinnych, totalnej biologii, pracy z ciałem wg Lowena oraz rozwoju osobistego i duchowego. Autorka warsztatów „Poród bez lęku”. Pracuje z młodzieżą i dorosłymi zmagającymi się z różnymi problemami interpersonalnymi i emocjonalnymi. Pomaga osobom doświadczającym życiowych kryzysów, strat i trudności w relacjach, a także pomaga młodym osobom we wchodzeniu w dorosłe życie.

Możesz zmienić swoje życie na lepsze już dziś.Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację!
Możesz zmienić swoje życie na lepsze już dziś.Umów się na pierwszą bezpłatną konsultację!