Gabriela Bajor

SPECJALIZACJA: Psychoterapeuta, psycholog

Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym, z zamiłowaniem do trzeciej fali tejże terapii; tj terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT), terapii akceptacji i zaangażowania ACT oraz terapii schematów. Ważnym elementem pracy jest dla mnie uważność oraz uprawomocnienie emocji. Pacjenci cenią mnie za ciep ło, empatię, otwartość i autentyczność. Specjalizuję się w pracy z młodymi ludźmi oraz wspieraniu rodziców.

Jeste absolwentką studiów magisterskich na kierunku Psychologia Kliniczna na Uniwersytecie SWPS, obecnie w trakcie 4 letniego szkolenia w nurcie Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej pod kierunkiem dr n. med Agnieszki Popiel oraz dr n. hum Ewy Popiel na Uniwersytecie SWPS.
Ukończyła również certyfikowany kurs trenerski Global Inspirations i WSP w Warszawie, Szkolenie w zakresie zagrożeń związanych z uzależnieniami behawioralnymi z zajęciami praktycznymi w Ośrodku Rehabilitacji Uzależnień i podwójnej diagnozy w Otwocku, Szkolenie „Unplugged” w Ośrodku Psychoprofilaktyki Nowa Perspektywa oraz posiada certyfikat Mediatora Rodzinnego wydany przez Polskie Centrum Mediacji.
Pracuję pod stałą superwizją, należy do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB).

Doświadczenie zdobywałam na całodobowym oddziale psychiatrycznym Szpitala Bródnowskiego (praktyki) oraz całodobowym oddziale psychiatrycznym Szpitala Bielańskiego (staż).

Prowadziłam/Współprowadziłam grupę wsparcia, zajęcia plastyczne, muzykoterapię oraz zajęcia poznawcze w Ośrodku Wsparcia POMOST.
Prowadziłam grupę edukacyjno-rozwojową w Centrum Praw Kobiet w Żyrardowie oraz zajęcia dla rodziców dzieci w wieku gimnazjalnym oraz przedszkolnym z zakresu relacji i wspomagania rozwoju młodego człowieka w Szkole Podstawowej nr 5 w Wyszkowie, a także warsztaty z zakresu wypalenia zawodowego oraz szkolenia z zakresu pierwszego kontaktu z ofiarami przemocy domowej dla nauczycieli oraz policji.
Współpracowałam także z Sądem Rejonowym w Wyszkowie w roli biegłego psychologa.

Obecnie przyjmuję w Ośrodku Centrum w Warszawie oraz w prywatnym gabinecie w Wyszkowie.