
Anna Grabowska
SKYPEWykształcenie:
Psychoterapeuta o orientacji psychodynamicznej. Magister Psychologii ze specjalnością: Psychologia kliniczna oraz Neurobiolog – ukończyła studia magisterskie z Biologii, na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Aktualnie w trakcie czteroletniego szkolenia umożliwiającego certyfikację – Studium Psychoterapii w Laboratorium Psychoedukacji, rekomendowane przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz jest atestowane przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończyła podyplomowe szkolenie pedagogiczne i jest certyfikowanym terapeutą ręki. Ma za sobą wiele szkoleń i warsztatów o tematyce psychologicznej (dot. m.in. zaburzeń lękowych, depresji, zaburzeń osobowości, oswajania nieśmiałości, psychopatologii i neuropsychologii). Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Doświadczenie:
Prowadziła psychoterapię osób dorosłych w Fundacji Empatia, gdzie pracowała z osobami w kryzysie, w żałobie, z lękiem oraz z osobami transpłciowymi. Doświadczenie zdobywała w różnych instytucjach i organizacjach świadczących pomoc psychologiczną. Odbywa staż kliniczny w Instytucie Psychiatrii i Neurologii na oddziale ogólnopsychiatrycznym Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Drewnica. Prowadziła badania dotyczące wpływu dopaminy na rozwój mózgu w Polskiej Akademii Nauk, w Instytucie Marcelego Nenckiego, jako asystent.
Zainteresowanie zawodowe:
Pracuje z dorosłymi oraz młodymi dorosłymi. Pomaga uporać się z trudnościami w relacjach oraz w sferze emocjonalnej. Prowadzi psychoterapię dla osób zmagających się ze zmianami nastroju, z lękiem, zaburzeniami lękowymi czy przewlekłym stresem. Wspiera w kryzysie i przeżywaniu straty. Pomaga młodym dorosłym wchodzić w dorosłe życie. Pracuje także z osobami transpłciowymi mającymi trudności z samoakceptacją, odczuwającymi dysforię – zarówno przed, w trakcie jak i po tranzycji.